Vi bøger
Levering: 1 - 2 hverdage

100 RECETA SMOOTHIES DETOX - Dagur Jóhannsson - Bog

Bag om 100 RECETA SMOOTHIES DETOX

Çfarë është Detox? Detoksi është në thelb pastrimi i zorrëve si dhe i organeve të brendshme me një ndryshim të dietës. Trupi ynë detoksifikohet në mënyrë natyrale çdo ditë. Trupi ka sistemin e tij të pastrimit që funksionon vazhdimisht - me anë të urinës, feçeve , djersës dhe me frymën tonë, ne vazhdimisht detoksikohemi. Ne marrim toksina nga ndotja, kimikatet dhe aditivët e ushqimit, por edhe nga ilaçet dhe duhani. Por ndotja më e keqe shkaktohet nga vetë ngrënia e ushqimeve të padëshiruara ose kombinimet e ushqimeve që nuk janë të mira për ne. Ushqimi mbetet i patretur në zorrë, gjë që e bën atë të kalbet, duke lejuar që toksinat të përhapen në qarkullimin e gjakut përmes murit të zorrëve. Ajo ngarkon veshkat dhe mëlçinë, detyra e të cilave është të na detoksifikojnë dhe të pastrojnë këto substanca.

Vis mere
 • Sprog:
 • Ukendt
 • ISBN:
 • 9781835780770
 • Indbinding:
 • Paperback
 • Sideantal:
 • 230
 • Udgivet:
 • 12. Oktober 2023
 • Størrelse:
 • 152x13x229 mm.
 • Vægt:
 • 340 g.
 • 2-3 uger.
 • 11. Juni 2024
På lager

Normalpris

Medlemspris

Prøv i 30 dage for 45 kr.
Herefter fra 79 kr./md. Ingen binding.

Beskrivelse af 100 RECETA SMOOTHIES DETOX

Çfarë është Detox?

Detoksi është në thelb pastrimi i zorrëve si dhe i organeve të brendshme me një ndryshim të dietës.
Trupi ynë detoksifikohet në mënyrë natyrale çdo ditë. Trupi ka sistemin e tij të pastrimit që funksionon vazhdimisht - me anë të urinës, feçeve , djersës dhe me frymën tonë, ne vazhdimisht detoksikohemi.

Ne marrim toksina nga ndotja, kimikatet dhe aditivët e ushqimit, por edhe nga ilaçet dhe duhani. Por ndotja më e keqe shkaktohet nga vetë ngrënia e ushqimeve të padëshiruara ose kombinimet e ushqimeve që nuk janë të mira për ne. Ushqimi mbetet i patretur në zorrë, gjë që e bën atë të kalbet, duke lejuar që toksinat të përhapen në qarkullimin e gjakut përmes murit të zorrëve. Ajo ngarkon veshkat dhe mëlçinë, detyra e të cilave është të na detoksifikojnë dhe të pastrojnë këto substanca.

Brugerbedømmelser af 100 RECETA SMOOTHIES DETOXFind lignende bøger

Gør som tusindvis af andre bogelskere

Tilmeld dig nyhedsbrevet og få gode tilbud og inspiration til din næste læsning.